Kontakta oss - Simhallen

Simhallen Härnösand - Möjligheternas hus

""

Kontakta oss på Simhallen

Har du frågor om badtider, simskola eller träning? Nedan ser du vem du ska kontakta.

Anläggningsansvarig

""

Jonas Andersohn
Anläggningschef
E-post: jonas.andersohn@harnosand.se
Telefon:0611 - 34 81 79
Arbetsområde: Simhallen Härnösand och Hälledal samt
kommunala badplatser

Receptionen

""

Jessica Jakobsson
Reception
Telefon: 0611-34 81 70
E-post: jessica.jakobsson@harnosand.se
Arbetsområde: babysim, bokning.

""

Anneli Öberg
Reception
E-post: anneli.oberg@harnosand.se
Telefon:0611 - 34 81 70
Arbetsområde: reception

""

Annika Sohlin
Reception
E-post: annika.sohlin@harnosand.se
Telefon:0611 - 34 81 70
Arbetsområde: reception, fakturering.

Styrketräning - Spegeln och Actic

""

Jason Frankzén
Instruktör
E-post: jason.frankzen@harnosand.se
Telefon:0611 - 34 81 76
Arbetsområde: introduktioner, gym

""

Margareta Nordin
Instruktör
E-post: margareta.nordin@harnosand.se
Telefon:0611 - 34 81 76
Arbetsområde: introduktioner, gym, gruppträning

Bad, simskola och relax

""

Joan Edlund
Badmästare
E-post: joan.edlund@harnosand.se
Telefon:0611 - 34 81 72
Arbetsområde: simskola, webbredaktör.

""

Dennis Flinkfeldt
Badmästare
E-post: dennis.flinkfeldt@harnosand.se
Telefon:0611 - 34 81 72
Arbetsområde: simskola

""

Patrik Bergman
Badmästare
E-post: patrik.bergman@harnosand.se
Telefon:0611 - 34 81 72
Arbetsområde: simskola

""

Lena Håkansson
Badmästare/ facklig förtroendevald
E-post: lena.hakansson@harnosand.se
Telefon: Simhall 0611-34 81 70, Facket 0611-34 89 90
Arbetsområde: simskola,kassa

""

Isabella Malm(mammaledig)
Badmästare
E-post: isabella.malm@harnosand.se
Telefon:0611 - 34 81 72
Arbetsområde: simskola

Är du vår nya badvärd?

""

Badvärd/Simlärare

Att arbeta som badvärd är mer än att endast badbevaka och se över säkerheten i simhallen. Arbetet handlar om att skapa en trevlig vistelse genom ett bra bemötande och god service i form av badbevakning, simskoleverksamhet och renhållning.
För att trivas som badvärd ska du tycka om att ta ansvar och vara flexibel då dina dagar består av många aktiviteter inom badet och simskolan.

Utbildningskrav

  • Hjärt och lungräddning (gärna erfarenhet med defibrillator).
  • Livräddning och första hjälpen.
  • Meriterande är om du har arbetat som simlärare eller simlärarassistent, gärna med utbildning inom området eller att du har erfarenhet av att leda barngrupper.


Är detta något för dig? Skicka in din ansökan per e-post till simhallen@harnosand.se

Telefonnummer till avdelningar på Simhallen

Avdelning

Telefon

E-post

Reception

0611 - 34 81 70

kassa.simhallen@harnosand.se

Simhallen

0611 - 34 81 72

simskolan@harnosand.se

Träningslokal Spegeln/Actic

0611 - 34 81 76

margareta.nordin@harnosand.se

Bokning av lokaler

0611 - 34 81 70

simhall.bokning@harnosand.se